Elżbieta Pośpiech

Fizjoterapeuta, terapeuta SI

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ukończyłam także studia podyplomowe „Integracja Sensoryczna” pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej. Obecnie prowadzę indywidualną praktykę fizjoterapeutyczną oraz zajęcia z zakresu hipoterapii.
Do każdego z moich pacjentów podchodzę w sposób indywidualny. W swojej pracy kieruję się podejściem holistycznym, a więc zawsze patrzę na człowieka całościowo.
Biorę pod uwagę nie tylko stan zdrowia fizycznego, ale również kondycję psychiczną. Człowiek jest dla mnie integralną całością, a nie tylko jednym wycinkiem ciała wymagającym szczególnej uwagi. Za niezwykle ważne uważam budowanie relacji z pacjentem opartej na zaufaniu i bezpieczeństwie. Zależy mi na tym, by podczas terapii tworzyć swobodną atmosferę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Ze względu na to, że fizjoterapia jest stale rozwijającą się dziedziną nauki, duży nacisk kładę na ciągłe poszerzanie swojej wiedzy, a także dbam o swój rozwój osobisty.
W swojej pracy terapeutycznej najczęściej stosuje następujące metody i techniki pracy:

Terapia Integracji Sensorycznej,
Terapia czaszkowo-krzyżowa,
Medycyna Manualna według FRSc (ang. Five Regulatory Systems concept),
Masaż Tkanek Głębokich i rozluźnianie mięśniowo-powięziowe.
Poza pracą terapeutyczną z zamiłowaniem trenuję jeździectwo, skoki przez przeszkody. Uwielbiam także literaturę i sztukę.

Skip to content