IQ Academy

Akademia Świadomego Rodzcia

Czym jest dźwiękoterapia?

„Dźwiękoterapia to stymulacja wibroakustyczna, która oddziałuje na psychikę i ciało człowieka poprzez instrumenty idiofoniczne — misy tybetańskie”. Pochłanianie przez ciało energii dźwięku i wibracji powoduje pobudzenie mechanoreceptorów, które wysyłając sygnały do mózgu, pobudzają twór siatkowaty odpowiedzialny za długotrwałe utrzymywanie się skutków pobudzenia.

Drgania rozchodzące się w ciele poprawiają krążenie krwi i innych płynów
ustrojowych dotleniając organizm i wspomagając usuwanie toksyn z organizmu,
co przyspiesza regenerację tkanek. Poszczególne składowe wielotonu mis
dźwiękowych, w zależności od częstotliwości mogą stymulować poszczególne
narządy.

Ze względu na głęboko relaksujące działanie masaż misami pomaga uporać się ze stanami obniżonego nastroju, lękiem, przemęczeniem, negatywnymi emocjami.

Sesja masażu dźwiękiem poprawia zdolność koncentracji, wzmacnia pamięć, redukuje bóle głowy, brzucha, karku, pleców, stawów i mięśni. Dźwięk uwalnia od blokad, usztywnień, napięć — odpręża i wycisza. Korzystny wpływ mikrodrgań na ludzkie ciało udowodniono badaniami naukowymi.

Publikacje naukowe dotyczące dźwiękoterapii

Wszystkie artykuły

Adaptacja dziecka w żłobku w 5 skutecznych krokach

Adaptacja dziecka w żłobku w 5 skutecznych krokach

Pójście do żłobka to pierwszy bardzo ważny krok na drodze edukacji Twojego dziecka. Jest to przełom, od którego rozpoczyna się zupełnie nowy etap w życiu Twojej pociechy. Od tego momentu wiele rzeczy ulegnie zmianie.

Unikaj tych 5 błędów podczas adaptacji dziecka w żłobku

Unikaj tych 5 błędów podczas adaptacji dziecka w żłobku

Rozpoczęcie nauki w żłobku to ogromny przełom zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. To moment, w którym nasza pociecha trafia na kilka godzin pod skrzydła kogoś innego. Towarzyszą temu ogromne emocje i uzasadnione obawy. Z naszego poprzedniego wpisu 5 skutecznych koków do zaadoptowania dziecka w żłobku

6 korzyści płynących z chodzenia do żłobka

6 korzyści płynących z chodzenia do żłobka

Dźwiękoterapia to stymulacja wibroakustyczna, która oddziałuje na psychikę i ciało człowieka poprzez instrumenty idiofoniczne — misy tybetańskie”. Pochłanianie przez ciało energii dźwięku i wibracji powoduje pobudzenie mechanoreceptorów, które wysyłając sygnały do mózgu, pobudzają twór siatkowaty odpowiedzialny za długotrwałe utrzymywanie się skutków pobudzenia.

Co to są misy tybetańskie?

Co to są misy tybetańskie?

Misy tybetańskie to misy dźwiękowe, terapeutyczne. Wytwarzają wielotony nieharmoniczne. Są instrumentami wytwarzanymi w oparciu o tradycyjne technologie ze ściśle określonych proporcjami stopów metalu. Do ich wylewu wykorzystuje się złoto, srebro, rtęć, miedź, żelazo, cynę i ołów. Zazwyczaj wykonywane są ręcznie.

Skip to content